نشت راهنمایان گردشگری استان گیلان در هفته درختکاری و منابع طبیعی

IMG_2070

نشست سالیانه راهنمایان گردشگری استان گیلان امسال برای دومین سال پیاپی هم زمان با هفته درختکاری و منابع طبیعی برگزار شد.

راهنمایان استان دیروز ۱۷ اسفند ۱۳۹۴ خورشیدی در پارک شهر رشت دور هم گرد آمدند و ۱۰۰ اصله نهال را در اطراف عمارت کلاه فرنگی کاشتند. مهمانان این برنامه آقای رسولی، عضو شورای شهر، آقای مطلبی، رئیس دفاتر گردشگری استان و خانم اسدیان فر، کارشناس طراح طرح و ترافیک شهرداری رشت، نیز هرکدام یک اصله درخت به نام خود در این مجموعه کاشتند.

IMG_1956

IMG_2015

IMG_1900

IMG_1936

علاوه بر این، راهنمایان گردشگری استان در حمایت از کنوانسیون ۲۰۱۷ یک اصله نهال شمشاد (نوعی درختی بومی گیلان که در حال انقراض است.) نیز در کنار سایر درختان کاشتند.

Picture 414

بعد از کاشت نهال ها، راهنمایان به سالن اجرای برنامه “آتش نشانی” برده شدند. در ادامه این برنامه که با حضور آقای آذرپور، معاونت گردشگری استان و سایر مهمانان همراه بود، اعضای هیات مدیره جدید به حضور راهنمایان و مهمانان معرفی شدند.

IMG_2249

سخنرانی تعدادی از مهمانان به ویژه آقای آذرپور در راستای حمایت سازمان از راهنمایان گردشگری و ارائه کلیپی از گردهمایی سالانه راهنمایان سراسر کشور در سه دوره آخر، کرمان، مشهد و اصفهان، و همچنین معرفی طرح قاشق زنی امسال به مناسبت چهارشنبه سوری جهت حمایت از محیط بانان زندانی و نهایتا ارائه مطالبی در مورد درخت بومی گیلان، شمشاد، که رو به نابودیست، از سایر برنامه های این نشست بود.